Nyheder & arrangementer
Alle butikkens kunder kan i september donere penge til Julemærkehjemmene
Hele september kan du støtte børnene på Julemærkehjemmene, hver gang du handler i Flying Tiger-butikkerne. Her kan du donere 10 kr, når du er i færd med at betale for dine indkøb.
Det er Flying Tiger Copenhagen, som selv har taget initiativet til at starte indsamlingen. Den foregår i alle deres 67 butikker over hele landet. Pengene går ubeskåret til Julemærkehjemmene.
Vi er meget glade for den store støtte, da Flying Tiger Copenhagen også på plakater og skilte fortæller om vores arbejde, så endnu flere kan få øjenene op for vores arbejde.
Flying Tiger Copenhagen sælger et bredt sortiment af varer – lige fra skoleudstyr og legetøj til boligindreting og køkkenredskaber. Ofte i finurlige farver og design.